Színes metélt raguval

0
935

szines-metelt-raguvalHozzávalók:
a tésztához: 50 dkg iiszt, 3 tojás, 1 evőkanál pirosarany, 10 dkg mirelit paraj, 6 dkg vaj;
a raguhoz: 40 dkg darált sertéshús, 20 dkg gomba, 2 nagy fej vöröshagyma, 5 dkg paradicsompüré, 2 dl vörösbor, 1 evőkanál mustár, 2 evőkanál zsír, só, fekete bors.

Elkészítése:
A lisztet három egyenlő részre osztjuk, kupacokat formálunk belőle, közepébe 1-1 tojást ütünk. Mindegyiket megsózzuk, az egyikhez 1 evőkanál pirosaranyat, a másikhoz kicsavart parajkrémet adunk. A harmadikat nem színezzük. Külön-külön mindegyiket meggyúrjuk, vékonyra kinyújtjuk, 4-5 mm széles metélre vágjuk. Enyhén sós vízben együtt kifőzzük, leszűrjük, hideg vízzel leöblítjük, olvasztott, forró vajban felmelegítjük. Közben elkészítjük a ragut. Kevés zsírban finomra vágott vöröshagymát pirítunk, hozzáadjuk a darált húst, megsózzuk, néhány percig pirítjuk, majd hozzáadjuk az egészen finomra vágott gombát, a paradicsompürét, és felengedjük a vörös borral. Mustárral, sóval, őrölt borssal ízesítjük, és megpuhítjuk. Végül a ragut a felmeiegített tésztára halmozva tálaljuk.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .